עבודה ביפן

"ארץ השמש העולה", אולי קלישאה, אבל עבודה ביפן היא כנראה העבודה המאתגרת ביותר שתיתקלו בה בחייכם!! אנחנו מאמינים שלהרבה אנשים יש את ה"ג'וק" הזה בראש , של לקום כל יום וללכת ברחובות טוקיו המטורפת והסואנת לצד אנשים בעלי עיניים מלוכסנות, המתרגשים מכל זר שלא נראה לרוב, בים של אנשים מקומיים. סדר וארגון זה מה שמייחד את תרבות היפנים המוזרה לעיניים מערביות, ולמרות גודל האוכלוסייה העצום בערים, נראה שכל אזרח יפני יודע את מקומו, במדינה מהעשירות בעולם..
למה לעבוד ביפן?
לא תצטרכו ללמוד שפה נוספת , כדי לנסות למכור לתושבים היפנים הלבביים, בניסיון להרוויח הרבה ינים! מספיק שתלמדו כמה מילים ביפנית וכל מה שתעשו יוכל להתקבל בקידה הכל כך אופיינית לאנשים נעימי ההליכות הללו. המדינה העשירה הזאת חיה בתרבות שונה מקצה לקצה משאר העולם, ומישראל אדמתנו בפרט! בעוד שישראלים ינסו לעגל פינות, להשיג קומבינות דרך מכר, ולהידחף בתור - היפנים ינהגו באיפוק שלא נשמע תחילה כאמיתי, אך כך בדיוק הוא נעשה (אלא אם כן לא תנהגו על פי כללי התרבות, ורצוי מאוד שתכינו רשימה מנטלית ל"איך לא לעשות בעיות ביפן"). המדינה הנמנית עם מדינות ה-G8 ומובילה בכל מדד אפשרי, היא גן עדן לטכנולוגיה, והליכה ועבודה בה נראה כמו סרט עתידני בעל הפקה מרשימה!

סיכון למתעניינים בעבודה ביפן
עבודה בטוקיו יכולה להיעשות באזורים שבהם הדוכן שלכם ייקרא "בסטה", או באזורי קניונים עם עגלות, והמוצרים יכולים להשתרע על נישות התיקים, הבגדים, מוצרי קוסמטיקה וכו'. היפנים בהכרח לא שונאים זרים, אך הם פחות מחבבים אנשים המגיעים לעבוד בארצם שלא כחוק (זה כנראה חלק מקוד הכבוד שלהם..). הם מעוניינים באשרות עבודה חוקיות, וכדי להתערבב שם עם כסף רצוי שתשיגו אישור מהמעסיק בעגלות, אשר עובד שם ומכיר את כל החוקים.

מה אפשר לעשות ביפן?
במישור התיירותי, יפן היא ארץ מרשימה. עריה מתקדמות טכנולוגית ועל פי מה שאנשים אומרים בכ-50 שנה משאר העולם. הארכיטקטורה שלה מושפעת מאמצעים טכנולוגיים מתקדמים עם שלטי ניאון ענקיים בכל מקום בערים כמו טוקיו, וכשנוסעים לפרברים מדי פעם ניתן לראות מבנים שהושפעו מתקופות בסביבות תחילת הספירה הנוצרית מבודהיזם ושאר דתות מזרחיות. יש שם פריחה מטורפת של פרחים באביב, ויפן כבר מחליטה לצאת מגבולות האיים שלה ובנתה בין השאר גם אי מלאכותי, בצמוד לטריטוריה שלה. המדינה עדיין נשלטת על ידי קיסר, והר הפוג'י ושאר פלאי טבע ותרבות בהחלט לא ישאירו אתכם אדישים למראה הנכסף!
מחפש/ת עבודה ביפן?
מלא/י את הטופס הבא ונציגינו יחזור אליך בהקדם עם הצעות עבודה מדהימות במדינות שונות בעולם